عکاسی صنعتی

تاثیر عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بر فروش

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی جزو اجزاء و قسمت های جدا نشدنی از فرآیند موفقیت تجارت ها و کسب و کارها می باشند. عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی بر ایجاد و تثبیت نام تجاری، رشد و توسعه بازار هدف و مشتریان، کشف و ایجاد بازار های ثانویه و بکر و جدید و حفاظت از سود حال حاظر و مشتریان فعلی تاثیر گذار بوده و نقش مهمی را ایفا می نماید.

تاثیر عکاسی صنعتی در تولید برند و فرآیند برندینگ:

همانطور که گفته شد نقش عکاسی تبلیغاتی در موفقیت کسب و کارها نقشی غیر قابل انکاری می باشد. این کار با ایجاد تصویری حقیقی و واقعی از محصولات و رعایت عوامل و تکنیک های عکاسی صنعتی انجام می شود که نقش مهمی در باز کردن جایگاه خاص مارکها و برندها دارند. از این روست که عکاسی صنعتی برای شرکتهای تازه تاسیس و یا شرکت هایی که به دنبال بازار گسترده تر هستند به امری حیاتی تبدیل شده.

ضمنا عکاسی صنعتی و همچنین عکاسی تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی بر ایجاد میل و رغبت برای مصرف و استفاده از محصولاتی که به شکل اغوا کننده ای مطابق با استانداردهای زیبایی شناسانه به نمایش در می آیند دارد. به عنوان مثال در صورتی که برندی نوپا عکاسی های حرفه ای از محصولات و خدمات خود بصورت چاپی و مخصوصا بصورت آنلاین ارائه می دهد تاثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطبان خواهد داشت و تکنیک های عکاسی صنعتی بدون هرگونه صحبت و یا بازاریابی مستقیمی، علاقه مند به استفاده از آن محصول می نماید. یعنی نام و محصولات در ذهن مخاطبان به عنوان یک مارک و برند محبوب و دوست داشتنی حک می شود و احتمال سفارش و خرید را به شکل چشمگیری افزایش می دهد و این مهمترین گام در فرآیند برندینگ به شمار می آید.

تاثیر و نمود عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در رشد اولیه بازار استارت آپ ها

عکاسی صنعتی توانایی انتقال زیبایی و کارایی محصولات در کمتری زمان و به بهترین وجه ممکن را دارد و این ویژگی نقش بسیار مهمی در معرفی محصولات به افراد جدید و رشد و توسعه بازار اولیه استارت آپ ها دارد. تجارت های مختلف به دلایل مختلف برای اجرای کمپین ها و برنامه های تبلیغاتی و بازاریابی نیازمند انجام عکاسی صنعتی و تبلیغاتی هستند، اما عکاسی صنعتی برای استارت آپ ها و کسب و کار های نوپا بسیار حیاتی است. بسیاری از صاحبان تجارت ها هزینه برای عکاسی صنعتی و تبلیغاتی حرفه ای را غیر ضروری تشخیص می دهند و سعی می کنند از موبایل یا عکاسان غیر حرفه ای برای انجام کار استفاده نمایند، در صورتی که در حقیقت این عکسها کارایی لازم را نداشته و سد و مانعی می شوند در برابر توسعه بازار،جذب بالاتر، تاثیر گذاری بیشتر و در نهایت فروش پایین تر و کاهش چشمگیر سود دهی خواهد گردید.

عکاسی صنعتی و پیروزی در رقابت با رقبا

عکاسی صنعتی حرفه ای و با کیفیت، یک سلاح موثر در رقابت با رقبا به شمار می رود، با این سلاح موثر محصول شما با کیفیت تر و فاخرتر از دیگر رقبا به نظر خواهد رسید. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی محبوب ترین سلاح طراحان و برنامه ریزان بازاریابی و استراتژیست های فروش می باشد، زیرا که به واسطه این سلاح پر قدرت و تاثیرگذار می توانند بهره وری را به میزان چشم گیری افزایش داده و پلن های خود را موثرتر و قدرتمندتر اجرا نمایند.

عکاسی صنعتی ویترین و نماینده کسب و کار شماست پس حساس باشید!

یکی از مهمترین عواملی که عکاسی صنعتی از محصولات را پر اهمیت می نماید، این نکته است که مشتریان و نیازمندان محصولات در فضای آنلاین دقیقا مانند ویترین فروشگاه های فیزیکی که نماینده اجناس داخل مغازه می باشد به صورت ناخودآگاه از روی تصاویر و عکس ها، باطن و هویت محصولات را قضاوت نموده و از روی این عکس ها نتیجه می گیرند که آیا محصولات از کیفیت و ظاهر ایده آل بهره مند هستند یا خیر؟ درک این نکته بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند نقش بسیار قدرتمندی در فرآیند تاثیرگذاری و برانگیزاندن مشتریان برای اقدام به تصمیم خرید داشته باشد. زمان تاثیر گذاری بر مخاطبان بسیار کم است و عکس ها به عنوان نماینده محصولات فیزیکی شما مخصوصا در فضای مجازی نقش بسیار حیاتی و پر اهمیتی را بازی میکنند. پس خواهشا حساس باشید!

چشم ها را در مورد عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی باید شست.

سعی اغلب مدیران و شرکت ها، هنگام سفارش عکاسی صنعتی و تهیه عکس از محصولات، کاهش هزینه ها و طی کردن این فرآیند با کمترین هزینه می باشد. با این وجود که تیم عکاسی صنعتی ادد سعی نموده هزینه ها را تا حد بسیار زیادی تعدیل نماید، اما ذکر این نکته خارج از لطف نیست که عکاسی نماینده و ویترین تجارت ها در دنیای آنلاین بوده و مهمترین عامل انتقال کیفیت، زیبایی و مرغوبیت کالا و محصولات به مخاطبین می باشد. این نکته ای جدید نیست قطعا همه مدیران این نکته را می دانند اما، هنگام سفارش عکاسی صنعتی مجددا تصمیم میگیرند هزینه کمتری برای عکاسی انجام دهند، اما دقیقا این همان نکته ایست که مدیران موفق و شرکت های موفق می دانند و می توانند به آن عمل کنند. استودیو عکاسی صنعتی ادد با تعدیل قیمت ها و تعیین پکیج قیمت گذاری مناسب هر تجارت سعی نموده ایم بهترین قیمت ها را بر اساس نیاز مشتریان تعریف نماییم.

حرف آخر

قطعا شما به اهمیت عکاسی و طراحی در فرآیند فروش اشراف کامل دارید و به همین خاطر است که در حال مطالعه این متن می باشید، و قطعا هدفتان از سفارش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی بالا بردن راندمان فروش و سود آوری بیشتر است، ما در استودیو عکاسی صنعتی ادد این دغدغه و هدف شما را با نهایت وجود درک می نماییم، و دغدغه شما را دغدغه خود می دانیم و نهایت سعی خود را خواهیم نمود تا تصاویر و عکاسی نهایی به هدف شما از سفارش، نزدیک باشد.

سفارش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از طریق شماره تلفن 
02188247404

استودیو ادد مجری پروژه های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ملی و بین المللی می باشد که با اتکا بر نیروی انسانی ایده پرداز و متخصص در حرفه عکاسی سعی دارد تا پروژه ها و نیاز شرکت ها و تجارت ها به عکاسی صنعتی را به روش خود که روشی کاملا برنامه ریزی شده و با کمترین هزینه می باشد، انجام دهد.

مراحل انجام عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی در استودیو ادد

 1. پس از این که کارفرما از طریق شماره تلفن و یا پر کردن فرم تماس سفارش عکاسی صنعتی در صفحه تماس با ما، در اسرع وقت کارشناسان استودیو ادد با کارفرما تماس گرفته و مرحله سفارش به جریان خواهد افتاد.
 2. این مرحله که بصورت جلسه حضوری در دفتر کارفرما انجام میگیرد، مربوط به جمع آوری اطلاعات می باشد، اطلاعاتی همچون پروژه های قبلی انجام شده، آدرس وب سایت، ابعاد محصولات، جنس و متریال محصولات، هدف از سفارش عکاسی صنعتی، میزان بودجه و دیگر اطلاعات تاثیر گذار بر ایده پردازی در اتاق فکر استودیو ادد  می باشد.
 3. مرحله بعدی انجام پروژه عکاسی صنعتی، برآورد هزینه بر اساس ایده پردازی، بودجه و موارد و تجهیزات مورد نیاز و غیره می باشد در این مرحله تیم هنری استودیو ادد ایده اولیه را بر حسب نیاز و مشخصات ظاهری و باطنی محصولات استخراج می نمایند تا به هزینه و قیمت تقریبی برای اعلام به کارفرما رسیده شود.
 4. پس از انتقال ایده و نوع عکاسی صنعتی و یا عکاسی تبلیغاتی، به کارفرما نظرات کارفرما به صورت کامل شنیده و برای اعمال در عکاسی و ذکر شدن در قرارداد، بصورت مکتوب نوت برداری خواهد شد.
 5. این مرحله تمامی توافقات انجام شده بصورت قرارداد درآمده و قرارداد عکاسی صنعتی انعقاد می گردد.
 6. بعد از عقد قرارداد عملا پروسه عکاسی صنعتی آغاز می شود و تیم هنری و خلاقیت استودیو ادد جهت ایده پردازی و رسیدن به نتایج عالی دست به کار می شوند در این مرحله ایده پردازی بر اساس بودجه تعیین شده و عملی بودن از نظر فنی انجام میگیرد.
 7. پس از رسیدن به ایده ای که از هر لحاظ مناسب پروژه و محصولات باشد، این ایده به اطلاع کارفرما می رسد تا نظرات کارفرما نیز در مورد پروژه شنیده شود و در صورت توافق اعمال گردد.
 8. نورپردازی حرفه ای و دکور سازی عکاسی تبلیغاتی بر اساس ایده ها و طرح پروژه انجام میگیرد و عملا عکاسی شروع می شود.
 9. بعد از اتمام فرآیند عکاسی و رسیدن به عکس ها و تصاویر، کار به واحد گرافیک و ادیت منتقل شده و فرآیند ادیت حرفه ای عکس ها بر اساس طرح و ایده ها شروع می شود مخصوصا اگر در تعریف پروزه کار مونتاژ عکسها نیز ذکر شده باشد، در غیر این صورت ادیت رنگ، نور و دیگر افکت های تصویری انجام می گیرد.
 10. یکی از مهمترین ویژگی ها و وجوه تمایز عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی در استودیو ادد اعمال تغییرات و سلایق کارفرما برای یک بار بدون نیاز به پرداخت هزینه می باشد حتی اگر نیاز به عکاسی مجدد و ریشوت مجدد باشد. به عنوان مثال حتی اگر کارفرما بعد از تایید طرح اولیه و مطرح شدن نظراتش و اعمال آنها در عکس ها بخواهد آن ایده را تغییر دهد بدون هزینه این کار از سمت استودیو ادد بدون دریافت وجه انجام خواهد شد. (در صورتی که نیاز به خرید و یا هزینه اضافی باشد کارفرما تنها آن هزینه را پرداخت خواهد نمود)

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی یکی از مهمترین ژانرها و شاخه های عکاسی به شمار می رود. هدف اصلی در عکاسی صنعتی، وفادار بودن به واقعیات و بازتاب جلوه های واقعی محصولات می باشد، به صورتی که کمترین اغراق ها درباره محصولات از لحاظ نورپردازی و طراحی صحنه صورت گرفته باشد، این نوع عکاسی می توان در عکاسی از محصولات صنعتی و تولیدات مختلف مورد استفاده باشد، در کل عکاسان در پروژه های صنعتی سعی میکند تا عکس محصولات ارجاعی باشند از خصوصیات و ویژگی های اصلی محصولات.

در عکاسی صنعتی، همه چیز در به صورت منظم، دقیق و برنامه ریزی شده پیش میرود، به نوعی، عکاسی می کوشد تا همه چیز را تحت کنترل علم، دانش و تجربه خود گرفته و نتایجی کاملا دقیق و مهندسی شده باشد، در اصل رسالت عکاس در عکاسی صنعتی، این است که عکس نهایی کاملا به واقعیت محصولات نزدیک باشد به طوری که مهندسان و یا سازندگان بر اساس آن عکسها حتی بتوانند محصول را قضاوت کنند و یا حتی خریداران از راه دور بتوانند در مورد تمامی خصوصیات ظاهری محصولات تصمیم گیری نمایند، البته عکاسی صنعتی همیشه به همین خشکی و بدون احساس و مملو از منطق نیست و این دقت به خواسته و تعریف کارفرما برمیگردد، هر چه محصولات به عکس های دقیق تری نیاز داشته باشند پروژه بر اساس آن خواسته تعریف خواهد شد.

شایان ذکر است که عکاسی تبلیغاتی که به اشتباه شاخه ای مجزا از عکاسی صنعتی به شمار می رود، زیر مجموعه ای از عکاسی صنعتی می باشد که هدف از آن رسیدن به نتایجی تاثیرگذار بر بازار و برانگیزاندن احساسات و شور در مخاطبین به منظور خرید، می باشد، حتی اگر نیاز باشد که تحریف در ابعادی بزرگ و یا کوچک هنگام عکاسی، نورپردازی و ویرایش انجام شود و تصویر محصول با خود محصول متفاوت باشد.

عکاسی، هنر یا صنعت؟

اگر چه دنیای امروز دنیای تخصص گرایی می باشد ولی در عین حال مفاهیم و موضوعاتی که تا امروز هیچ ارتباطی با هم نداشتند و یا حتی در تضاد با یکدیگر معنا می شدند، امروز به ناچار در کنار هم قرار می گیرند و به تکامل و پیشرفت یک دیگر کمک می کنند. شاید تا چند سال پیش هنر، صنعت، علم، فلسفه، زیبایی شناسی و دیگر مفاهیم با یکدیگر غریبه و از هم دور بودنند تا جایی که حتی در تعاریف و مضامین مثال نقض یکدیگر به حساب می آمدند، به عنوان مثال، امروز صنعت و علم بیش از پیش گسترده شده و بسیاری از مفاهیم را دستخوش تغییر نموده اند و قدرت خود را در هر زمینه ای به اثبات رسانده اند. صنعت و عکاسی هم از این قانون و قاعده مثتثنی نیستند، صنعت، هنر را در خدمت خود درآورده تا جایی که بسیاری از آثار فاخر هنری معاصر به منظور و برای شرکت های صنعتی و تبلیغاتی تولید شده اند.

پس برای پاسخ به این سوال باید گفت، عکاسی هم هنر است هم صنعتی و گاهی هر دوی آنها، و همین ذات و انعطاف عکاسی و هنرهای نوست که آنها را ماندگار و موفق می نماید و هر روز انسانهای بیشتری را درگیر خود می نماید.

عکاسی صنعتی استودیو ادد

عکس : آرشیو نمونه کارها و عکاسی صنعتی استودیو ادد

مزایا و کاربردهای دیگر عکاسی صنعتی؟

 1. همانطور که از نام عکاسی صنعتی مشخص است، بیشترین کاربرد این شیوه در صنعت می باشد. عکاسی صنعتی، برای تبلیغات هایی که سفارش دهند نیاز به پس زمینه ساده دارد نیز  استفاده می شود برای مثال در مواقعی که پس زمینه محصولات سفید، سیاه و یا رنگهای تخت و تک رنگ باشد عکاسی صنعتی بوده است، این عکسها غالبا برای کمک به ارائه های (پرزنتیشن های) مستند، بروشورهای مستند محور، لیفلتهای مستند، پوسترها و کاتالوگ ها مورد استفاده می باشند و به اغلب عنوان متریال خام گرافیک استفاده می شود.
 2. کم کردن هزینه ها: به علت بک گراند ساده و آسان تر شدن نورپردازی به دلیل عدم وجود اشیاء متنوع در کادر، در صورتی که حساسیت بر روی ابعاد و وفاداری تصاویر نسبت به خصوصیات محصول اصلی وجود نداشته باشد و یا کم باشد هزینه عکاسی صنعتی بسیار پایین تر از زیر مجموعه خود یعنی عکاسی تبلیغاتی می باشد و برای اکثر کسب و کارها منطقی می باشد.
 3. در مورد بعضی از محصولات می توان گفت که عکاسی صنعتی شیوه ای ایده آل تر و زیباتر و در عین حال برانگیزاننده تر از عکاسی تبلیغاتی می باشد، البته به دلیل تعدد بالای اجناس و محصولات بصورت کامل نمی توان به همه موارد و محصولات اشاره نمود، اما این موضوعات توسط کارشناسان استودیو ادد با حضور در دفتر کارفرمایان بعد از مشاهده محصولات و آگاهی از میزان بودجه مورد نظر کارفرمایان در نقش مشاور بصورت کامل توضیح داده خواهد شد.

عکاسی صنعتی استودیو ادد از ابتدای کار همراه شما خواهد بود، ما خود را متعهد به تلفیق نمودن سلیقه و خواست شما در نتایج و همچنین نهایت تاثیرگذاری و زیبایی می دانیم.

منبع: سایت عکاسی صنعتی استودیو ادد

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *